Web Sayfanızdan Gelir Elde Etme Yolları

 Bu bölümde, web sayfanızın konusuna uygun reklam-veren seçme ve kuralına uygun bir reklam yerleştirme biçimiyle en verimli tıklama oranlarına ulaşma, en yüksek verimi elde etme yolları yer alacak. İstatistiklere göre web sayfasındaki bir tabela (banner) reklamın tıklanma oranı %2 dolaylarında. Eğer özel bir optimizasyon çabası içine girmezseniz bu oranı geçmeniz zor. %2'lik bir tıklama oranı ile dişe dokunur bir gelir elde etmeniz ise Yahoo veya Google değilseniz hemen hemen imkansız. Mesela web sayfanız var ama ziyaretçiniz yoksa, almadan önce vermek gerekir diye düşünerek para ile tanıtım yapmak üzere Google Adwords veya Bidvertiser ile reklam verebilirsiniz.

 Zaman buldukça burada ilgili ipuçları yer alacak. Eklemeyi düşündüğüm diğer başlıklar ise şunlar: "Web Sayfası Optimizasyonu", "Web Sayfası Olmadan Internetten Para Kazanma", "Pazarlama Piramiti Ağı ile Internetten Kolay Para Kazanmak", "Gittigidiyor Gibi Açıkarttırma Siteleri'nden En Yüksek Arttırma Gelirini Elde Etme İpuçları"...
 Örneğin, Internetten gelen reklam gelirini arttırmak üzerine bir yazıyı daha yeni yazarak ekledim. Ayda birkaç bin dolardan daha fazla reklam geliri elde etmek istiyorsanız bence satır aralarıyla birlikte yazıyı okumanızda yarar var. Sebepleriyle beraber oldukça açıklayıcı bir biçimde anlatmaya çalıştım...

Ufak Bir Bilgi: Çok Ucuza Sanal Mağaza Açmak

İnternette pek çok yerde sanal mağaza açmak için hazır php / asp scriptleri bulunuyor. Bunların bazıları ücretsiz, bazıları da çok fahiş fiyatlarda. Kendi web sitenizde deneyebileceğiniz Türkçe arayüzlü bir script de bu adreste 1YTL'ye satılıyor. Programcının benzer programları ve diğer ürünleri de envai.sitemynet.com adresinde yer alıyor. Scriptin özelliği Türkiye'deki sanal POS veren bankalarla uyumlu olması imiş. Ben de henüz satın aldım. Scripti denedikten sonra kullanımı, varsa sorunları, ayar ipuçları vb. gibi bilgileri bu sayfaya yazmayı düşünüyorum. Bu arada yabancı dilde de olsa pek çok e-ticaret scriptini hotscripts.com adresinde bulabilirsiniz. Ayrıca MyNet Proservis adresinden de çok uygun fiyata web sayfanız için yer ve para kazanmak için ortaklık programı alabilirsiniz.

 

3. Ev Hanımlarına Uygun Evde İş ile Evden Para Kazanma Yolları

Aile bütçenize katkıda bulunmak evde para kazanmak istiyorsunuz, fakat tam gün çalışacak zamanınız yok. Evde, çayınızı yudumlarken, üstelik ev işlerinizi veya ailenizi ihmal etmeden de para kazanmanın çeşitli yolları ile evden iş / satış / ticaret yapıp kolay para kazanabilirsiniz.

Evde iş ile para kazanmanın yolları makalesi ile aile bütçesine katkıda bulunabilmenize yardımcı olacak birkaç fikir edinebilirsiniz.

 

Hazır elim değmişken bir ufak not daha: Yeni çıkmış bir kitap var: "Kümesteki Kartal Neden Uçamaz". Yazarı Burak Büyükdemir. Kitabı okumayı yeni bitirdim ve internette bir e-ticaret girişimi yapmayı düşünenlere kesinlikle öneririm. Kitap çeşitli örneklerle ve akıcı bir dille Türkiye'deki internet girişimciliğini güzel önerilerle destekleyerek incelemiş. Fiyatı 7 YTL ve kolayca okunuyor.

 Bu sayfayı oluşturmaya ve bu bilgileri sayfaya yerleştirmeye yeni başladım. Ara ara sayfaya yeni bilgiler ekleyerek güncelliyor, yeni yazılar yazmaya çalışıyorum...Para Kazanma İpuçları

Para sahibi olmak bir şans değil. Zengin olmanın, oturduğunuz yerden paranın size doğru akmasını izlemenin yolları var. Kolayca para sahibi olabilir, kazandıklarınızın erimesini değil giderek artmasını sağlayabilirsiniz.

Şip Şak Çeviri - Kaliteli Teknik Akademik Ticari ÇeviriAnahtar sözcükler: web sayfası ile para kazanma, blog ile para kazanma, web sayfası ile nasıl para kazanılır, evden internet ile para kazanma nasıl olur

Bir F Network Sitesidir.